Jūsų kelionių agentūra internete! Mes su Jumis nuo 1994 metų!
Meniu
Telefonas Vilnius
+370 (614) 37 408
Kur mus surasti?
Mūsų biuras Peržiūrėti žemėlapyje

Kelionės į Balio salą

Dievų buveine vadinamas Balis – sala, kurią lemta pamilti! Balio sala (angl. Bali)

Balio sala – viena gausiausiai turistų lankomų Indonezijai priklausančių salų, viliojanti egzotika, įvairiu kraštovaizdžio koloritu. Mažosioms Sundos saloms priklausantis Balis yra vos daugiau kaip pusantro šimto kilometrų ilgio ir kiek daugiau nei šimto kilometrų pločio. Agungo ugnikalnis – aukščiausias taškas saloje.
Balio sala pelnytai priskiriama prie rojaus kampelių žemėje. Dievų buveine vadinamas Balis ypatingas, neretas apsilankęs čia tiesiog suserga šia sala.

Ką aplankyti Balio saloje?

Svečiuodamiesi Balyje skirkite laiko šios salos kultūrai pažinti – pasižvalgykite po ypatingo grožio šventyklas, įsitaisiusias nepaprastose salos vietose, pavyzdžiui, ant uolos skardžio ar net pačiame vandenyne! Nors sala nedidelė, bet šventyklų netrūksta: visai nedidukės ir didžiulės, kuklios ir puošnios. Bent septynias – pačias gražiausias ir reikšmingiausias – būtina pamatyti iš arti:

Taman Ayun išskirtinis bruožas – galybė virš vidinio kiemo stūksančių pagodų.
Tanah Lot yra žymiausia šventykla Balyje. Ją pamatysite turistams skirtoje informacijoje, reprezentuojančioje šią salą. Šventykla stūkso  ant akmenuoto kalnagūbrio salos pakrantėje.

Besakih įsikūrusi šiaurės vakariniame Agungo kalno šlaite. Tai šventyklų kompleksas, kurį sudaro  3 didelės šventyklos ir 20 mažesnių.

Pura Luhur – čia kiekvieną dieną susirenka labai daug besimeldžiančių ir tų, kuriuos atgina smalsumas – turistų. Ši šventykla taip pat ypatingoje vietoje – ties vandenynu pakibusios olos viršūnėje.

Ulun Danu įsitaisiusi šiaurinėje salos dalyje, ant ežero kranto. O legenda pasakoja, jog šią šventyklą prieš gerus tris šimtmečius surentė kalviai.

Goa Lawah traktuojama kaip viena niūriausių, bet drauge ir paslaptingiausių šventyklų Balio saloje. Jos pavadinimas reiškia „šikšnosparnių ola“.

Brahmavihara Arama yra budistų šventykla, kuriai būdingas spalvingas, prabangos įspūdį kuriantis budizmo stilius.

Lankydami šias ypatingas vietas tarsi prisiliepsite prie išskirtinės salos kultūros, pažvelgsite į istoriją ir namo parsivešite ne tik nepaprastus atostogų prisiminimus, bet ir dalelę Balio kultūros.

Būtinai aplankykite Ubudą, pristatomą kaip Balio kultūros uostą. Sakoma, jog šią vietą pamilsite arba iškart, arba šiek tiek joje pabuvę. Šioje Balio dalyje puikiai išvystyta laisvalaikio infrastruktūra, Ubude turėsite progą įsigyti nuostabių rankdarbių, atspindinčių vietinių gyvenimo ypatumus bei vyraujančią kultūrą. Visai netoli Ubudo yra Balio kriokliai – tikrai verti, kad juos pamatytumėte!
Viešėdami Balio saloje aplankykite salos sostinę – Denpasarą, kuriame susipina senųjų šventyklų skleidžiama autentiška dvasia ir moderniosios miesto pusės peizažas. Denpasare skirkite laiko miesto centrui, pavaikštinėkite išpuoselėtu ir labai gražiu Paputan parku. Mieste yra rūmų, kuriuos verta apžiūrėti ir, žinoma, šventyklų, kurių bent kelias būtinai aplankykite. Jei nesate abejingas menui, skirkite laiko Denpasaro meno centrui, kuriame susipažinsite su tradiciniais Balio architektūros kūriniais.

Iš arti pamatykite ir Batur ugnikalnį, stūksantį šiaurės rytinėje Balio dalyje. Šalia vulkano – gražus Kalderos ežeras. Galite tiesiog stabtelėti pailsėti, pasigrožėti išskirtiniu kraštovaizdžiu, o norintys kiek atrakcijų – gaus progą kopti į ugnikalnį.

Rodyti daugiau

Miestų sąrašas

Praktinė informacija

  • Dauguma vietinių išpažįsta induizmo religiją.
  • Valstybinė kalba – indoneziečių. Kadangi Balis sulaukia didelių keliautojų srautų iš viso pasaulio, tai anglų kalba susikalbėsite nesunkiai.
  • Nacionalinė valiuta – Indonezijos rupija (IDR). 1 euras atitinka 15 513,98 IDR (gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo atitinkamu metu galiojančio valiutų kurso).
  • Balyje vyrauja tropinis klimatas, čia karšta ištisus metus, temperatūra svyruoja vidutiniškai apie 30 laipsnių.
  • Daugiausia turistų Balio sala sulaukia gegužės–rugsėjo mėnesiais (liepą ir rugpjūtį ypač gausiai) – sausuoju sezonu, o nuo spalio iki balandžio turistų Balyje gerokai mažiau – čia lietingasis sezonas. Bet jei norite paatostogauti pigiau ir nebijote lietaus, pirmyn!
Naujienų prenumerata
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienų prenumeratą.
message with key [footer-scripts] not found with locale [lt]