Jūsų kelionių agentūra internete! Mes su Jumis nuo 1994 metų!
Meniu
Telefonas Vilnius
+370 (614) 37 408
Kur mus surasti?
Mūsų biuras Peržiūrėti žemėlapyje

Kelionės į Izraelį

Artimuosiuose Rytuose, Viduržemio jūros pakrantėje įsikūręs Izraelis vilioja išskirtinių kelionių mėgėjus. Izraelis daugeliui asocijuojasi su religija, Biblija. Šiandien Izraelis neabejotinai yra viena labiausiai išsivysčiusių pasaulio šalių, kurioje puikiai dera ilgus metus puoselėjamos tradicijos ir šiandieninis modernumas. Tad nenustebkite išgirdę Izraelį vadinant kontrastų šalimi: keliaudami po ją aplankysite istorinius miestus, o taip pat žavėsitės ir moderniais, šiuolaikiniais statiniais, galėsite pasiekti dykumas arba aplankyti lygumas, kuriose ypač derlinga žemė. Čia turėsite galimybę pamatyti druskingiausią pasaulio ežerą, grožėtis įstabiais koralų rifais ir mėgautis nepaprasto grožio paplūdimiais. Viešėdami šioje šalyje būtinai skirkite laiko vienam seniausių pasaulio miestų – Jeruzalei.

Ką aplankyti Izraelyje?

Visi, kurie bent kiek domisi šia šalimi, žino, kad būtent čia driekiasi žemiausia vieta Žemėje – Negyvoji jūra. Tai ideali vieta atsipalaiduoti, pamedituoti. Patogiai įsitaisykite ant maloniai šilto vandens su mėgiama knyga rankoje. Taip – ant vandens! Maža to, tai puiki vieta atgauti jėgas.

Būtinai skirkite laiko Jeruzalei, pavaikštinėkite vingiuotomis senamiesčio gatvelėmis – paslaptinga aura, ypatinga atmosfera, senuosius laikus menantys statiniai užburs. Jeruzalėje aplankykite didžiulių turistų srautų sulaukiančią Raudų sieną, taip pat dėmesio vertas Uolos katedrą bei Šventosios Dvasios bažnyčią.

Jei Negyvojoje jūroje nardyti nerekomenduojama, tai Raudonojoje jūroje, besidriekiančioje Eilate, tiesiog privalu tai išbandyti ir pamatyti įstabius koralinius rifus, nepaprasto skaidrumo jūros vandenį, egzotines žuvis ir jūros augalus. Tiesa, svečiuodamiesi Eilate, nepraleiskite progos nukeliauti ir į garsųjį Sinajaus kalną.
Pietinėje šalies dalyje, Negevo dykumoje, driekiasi įspūdingas Ramono krateris – didžiausia erozinė skylė Žemės paviršiuje. Giliausia šio kraterio vieta siekia apie pusę kilometro, ilgis – apie 40 kilometrų, o plotis svyruoja nuo 2 iki 10 kilometrų.

Į didžiųjų Izraelio miestų trejetuką patenkančio Haifos miesto pasididžiavimas – Bahajų sodai, traukiantys ir vietinius, ir turistus iš viso pasaulio. Šiuos sodus sudaro net devyniolika terasų, o kasmet juos aplankančiųjų skaičius siekia apie pusę milijono. Išpuoselėtas grožis, estetika ir nuostabios spalvos – sodų vizitinė kortelė. Be žymiųjų sodų, šiame mieste aplankykite Didžiąją sinagogą, Karmelo vienuolyną, Haifos muziejų ir kt.

Puikiai tikrąją Izraelio dvasią pajusite Tel Avive esančiame Karmelo turguje. Tiesa, eidami čia apsišarvuokite kantrybe ir pasiruoškite intensyvioms deryboms.

Tiesa, nereikia susidaryti įspūdžio, kad Izraelis masina tik turistus, ištroškusius kuo daugiau pažinti, pamatyti, pajusti senąją dvasią ir žavėtis unikaliais gamtos dariniais. Čia veiklos ras ir pramogų, naktinio gyvenimo gerbėjai. Tel Avivas – niekada nemiegantis miestas, kuriame Jūsų laukia galybė barų, klubų, šokių centrų, visą naktį veikiančių pasilinksminimo bei maitinimo vietų.

Rodyti daugiau

Miestų sąrašas

Praktinė informacija

  • Izraelyje kalbama hebrajų bei arabų kalbomis – tai oficialios kalbos, bet nesunkiai susikalbėsite ir angliškai, daugelyje vietų ir rusiškai.
  • Daugiausia vietinių gyventojų – žydai.
  • Didžioji dalis vietinių gyventojų išpažįsta judaizmo religiją, mažesnioji dalis – islamą.
  • Valiuta – Izraelio šekelis (ILS). 1 euras atitinka 3,99 ILS (gali nežymiai kisti, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutos kurso).
  • Izraelio klimatui būdingos sausos, ilgos bei karštos vasaros ir trumpos, drėgnos, vėsokos žiemos. Jei keliausite šiltuoju metų laiku, didelė tikimybė, kad su krituliais nesusidursite.
  • Vandens temperatūra Viduržemio jūroje vasarą gerokai viršija 20 laipsnių, o žiemą maloniai atvėsta iki maždaug 17 laipsnių.
  • Keliautojų pamėgtame Tel Avive jausitės tarytum keliaudami po Europą, o štai nuvykę į Jeruzalę - pasijusite tarsi nusikėlę į praeitį, gaubiami ypatingos auros ir paslapties šydo.
  • Šalyje gera viešojo transporto infrastruktūra, todėl patogiai šalies viduje keliausite autobusais, traukiniais. Galite keliauti ir automobiliu – keliai geri, lengvai apvažiuosite visą šalį.
  • Pasimėgaukite ypatinga šalies virtuve – būtinai paragaukite humuso, pitos, bureko.
Naujienų prenumerata
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienų prenumeratą.
message with key [footer-scripts] not found with locale [lt]