Jūsų kelionių agentūra internete! Mes su Jumis nuo 1994 metų!
Meniu
Telefonas Vilnius
+370 (614) 37 408
Kur mus surasti?
Mūsų biuras Peržiūrėti žemėlapyje

Kelionės į Jungtinės Amerikos Valstijos

JAV – nuo Ramiojo iki Atlanto vandenyno krantų. Svajonių šalyje kontrastų galybė: nuo dangoraižių didmiesčiuose iki laukinės gamtos Aliaskoje ir idiliškų atostogų saulėtuose Floridos ar Kalifornijos paplūdimiuose. Jungtinės Amerikos Valstijos (angl. The United States of America)

Jungtinės Amerikos Valstijos, trumpiau – JAV, yra Šiaurės Amerikos valstybė, kurią sudaro net pusšimtis valstijų ir federalinių apygardų. Šalies istorija siekia labai senus laikus – teigiama, jog pirmieji gyventojai šioje teritorijoje pasirodė dar prieš 15 tūkstančių metų ir jie buvo iš Azijos.
Šiandien JAV pelnytai vadinama svajonių šalimi, į kurią patekti trokšta ne vienas. Iš vienos pusės skalaujama Ramiojo vandenyno, o iš kitos – Atlanto, JAV turi kone 20 tūkstančių kilometrų siekiančią pakrantę (per abi puses).

Kelionė į JAV – tai kelionė į didelių galimybių ir dar didesnių atradimų šalį.Ką aplankyti JAV?

Į klausimą, ką aplankyti JAV, atsakyti trumpai matyt nelabai įmanoma. Šalis didžiulė, o lankytinų objektų, didmiesčių, gamtos stebuklų čia apstu. Pateikiame kelias rekomenduojamas aplankyti vietas šioje milžiniškoje šalyje, bet sąrašas galėtų būti tęsiamas ir tęsiamas...

Niagaros krioklys – neabejotinai turi atsidurti Jūsų sąrašo „Ką aplankyti JAV“ viršuje. Galingas, kvapą gniaužiantis krioklys masina turistus iš viso pasaulio ir pelnytai vadinamas žinomiausiu pasaulyje kriokliu.

Vienu didžiausių gamtos stebuklų laikomas Didysis Kanjonas Arizonoje taip pat turėtų būti įtrauktas į lankytinų vietų JAV sąrašą. Įspūdinga tai, kad kanjonas buvo formuojamas daugiau kaip šešis milijonus metų Kolorado upės. Regiono plotis nevienodas: nuo maždaug pusseptinto iki 29 kilometrų, o ilgis tęsiasi apie 446 kilometrus.

Nepriklausomai nuo to, ar domitės politika, ar ne, Baltuosius rūmus išvysti savo akimis tikrai verta. Tiesa, juos, matyt, apžiūrėsite tik iš išorės, nes patekti į vidų sudėtinga.

Jei svečiuositės Aliaskoje ar netoliese, aplankykite Denalio nacionalinį parką, kurio esminė paskirtis labai kilni – saugoti nepaliestą Aliaskos kalnų gamtą. Po parką patogu važiuoti autobusu, kuris gali Jus nuvežti iki pageidaujamos vietos šiame parke, taip pat čia galėsite pasivaikščioti, kopti į kalnus, pamatysite nuostabią gyvūniją.

Geizeriais ir karšto vandens versmėmis masina Jeloustouno nacionalinis parkas, savo įstabiu ir išskirtiniu kraštovaizdžiu bei koloritu pavergiantis milijoninius lankytojų srautus. Be gamtos stebuklų, čia ne mažiau įspūdinga ir gyvūnija: bizonai, elniai, grizliai, vilkai ir kt.

Viešėdami San Franciske ar netoliese būtinai turite pamatyti garsųjį Aukso Vartų tiltą, pelniusį vieno gražiausių pasaulio titulų titulą. San Francisko miestą su Merino apygarda jungiantis tiltas, kybantis virš Aukso vartų sąsiaurio, yra vienas šio miesto simbolių.

Viešėti JAV ir neaplankyti legendinio Las Vegaso? Ne... Būtinai skirkite laiko šiai linksmybių ir pramogų oazei. Vidury Nevados dykumų įsitaisiusi azartinių lošimų sostinė masina ne tik mėgstančius savo sėkmę išbandyti sukant ruletę ar žaidžiant kitus azartinius žaidimus. Garsioji Las Vegas Strip gatvė – joje Jūsų laukia galybė lošimo namų, restoranų, aukščiausios klasės viešbučių.

Iš filmų, serialų, knygų puikiai visiems žinomas Manhetenas – jame rasite visa, ko gali reikėti šauniai kelionei, turiningam laisvalaikiui. Čia Jūs pasitiks garsusis Brodvėjus, didingoji Laisvės statula, milžiniški dangoraižiai, didžiulis centrinis parkas, muziejų ir galerijų gausa, prekybos centrai ir daugybė kitų pramogų bei lankytinų vietų.

Svečiuodamiesi Niujorke užsukite ir į Times Square.

O jei į JAV keliaujate su vaikais, tai rekomenduojame aplankyti Walt Disney World‘s Magic Kingdom Floridoje – tai bus svajonių išvyka vaikams. Nors... tiesą sakant, neabejojame, kad ne tik vaikams.

Idiliškam poilsiui puikiai tiks South Beach Majamyje.

O kaip gi be garsiojo „Hollywood“ užrašo? Būtinai nuvykite savo akimis išvysti šią begalę kartų filmuose matytą raidžių kombinaciją ir, žinoma, padaryti įspūdingą asmenukę.

Rodyti daugiau

Miestų sąrašas

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba JAV – nėra. Šioje šalyje oficiali valstybinė kalba nenurodyta, bet nacionaline kalba laikoma anglų.
  • Nacionalinė valiuta JAV – Jungtinių Valstijų doleris (USD). 1 euras atitinka 1,18 USD (skaičiai nežymiai gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu metu galiojančio valiutų kurso).
  • JAV yra didžiulė šalis, tad nieko nuostabaus, jog išsidėsto per kelias klimato juostas. Nuo šiaurės į rytus vyrauja žemyninis klimatas, kuriam būdinga drėgmė. Floridos valstijos pietuose, Havajuose vyrauja tropinis klimatas, o štai į vakarus besidriekiančios Didžiosios lygumos pasižymi pusiau sausu klimatu. Šalies vakaruose stūksančiuose kalnuose vyrauja alpinis klimatas. Kalifornijoje vyrauja daugiau Viduržemio tipo klimatas, o sostinėje Vašingtone, pietinėje Aliaskos dalyje bei Oregone – jūrinis klimatas.
  • JAV būdingos ekstremalios oro sąlygos, pavyzdžiui, šalia Meksikos įlankos įsikūrusiose valstijose gana dažni uraganai. Tornadai šioje šalyje taip pat dažnoki svečiai, ypač – Tornadų alėjoje.
  • JAV puikiai išvystyta susisiekimo infrastruktūra, todėl kelionei šalies viduje galėsite pasirinkti labiausiai Jūsų poreikius ir galimybes atitinkančias transporto priemones: automobilius, motociklus, taksi paslaugas, autobusus, traukinius, lėktuvus ir kt.
  • Jei JAV viešėsite ne ilgiau kaip 90 dienų, viza nereikalinga, bet prieš kelionę pasirūpinkite  Elektroninės leidimo keliauti sistemos patvirtinimu.
Naujienų prenumerata
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienų prenumeratą.
message with key [footer-scripts] not found with locale [lt]