Jūsų kelionių agentūra internete! Mes su Jumis nuo 1994 metų!
Meniu
Telefonas Vilnius
+370 (614) 37 408
Kur mus surasti?
Mūsų biuras Peržiūrėti žemėlapyje

Kelionės į Pietų Afrikos Respubliką

Pietų Afrikos Respublika sužavės egzotiška gamta ir turtinga bei įvairia gyvūnija Pietų Afrikos Respublika (angl. South Africa)

Pietų Afrikos Respublika, dažnai vadinama tiesiog trumpiniu – PAR, driekiasi Afrikos pietinėje dalyje, įsispraudusi tarp dviejų milžiniškų vandens telkinių: Atlanto ir Indijos vandenynų. Kelionė į Pietų Afrikos Respubliką dovanos neišdildomų įspūdžių, nuostabios patirties: aplankysite istorinius paminklus, susipažinsite su galybe egzotinių gyvūnų, grožėsitės kvapą gniaužiančiais gamtos kuriamais stebuklais, žmogaus rankų nepaliestais gamtos kampeliais, mėgausitės vietinių svetingumu ir leisitės į pažinimų ir smalsumo kupinas ekskursijas po nuostabius PAR miestus.

Ką aplankyti Pietų Afrikos Respublikoje?

Pietų Afrikos Respublika gerokai skiriasi nuo mums įprasto Lietuvos kolorito, kraštovaizdžio, gyvūnijos... Svečiuodamiesi šioje šalyje aplankykite turistų bene labiausi mėgiamą vietą – Krugerio nacionalinį parką, užimantį kone dvidešimt tūkstančių kvadratinių kilometrų! Stebina itin gausi parko gyvūnija, pavyzdžiui, liūtai, drambliai, žirafos, begemotai, leopardai ir gepardai, antilopės, zebrai, kanos, hienos ir daugybė kitų. Parką apžiūrėti galėsite keliais būdais: keliaudami su gidu, keliaudami dviračiu arba leisdamiesi į safarį pėsčiomis. Kuris variantas labiausiai atitinka Jūsų keliavimo poreikius ir lūkesčius?

Pietų Afrikos Respublikoje aplankykite Sodo kelią – įstabią jūros bangų skalaujamą kalnuotą vietovę. Užburs ne tik pati gamta, bet ir kelių šimtų rūšių paukščių čiulbesys, delfinų, ruonių ir banginių pasirodymai, o ką jau kalbėti apie kvapą gniaužiančius koralinius rifus!

Jei svečiuositės Keiptaune, turėsite progą pamatyti labai išskirtinį kalną, ne be reikalo vadinamą Stalo kalnu. Šios kalnų grandinės viršus – visiškai plokščias, o toks išskirtinis bruožas pritraukia didžiulius smalsuolių srautus. Kalną galėsite apžiūrėti ne tik iš šalies – tiesiog privalu pasiekti ir jo viršūnę, nuo kurios atsiveria pasakiška panorama. Viršūnę pasiekti galima dviem būdais: keltis funikulieriumi arba užkopti patiems. Kuris būdas priimtinesnis Jums, tą ir pasirinkite.

Svečiuodamiesi Pietų Afrikos Respublikoje aplankykite ir dar vieną unikalią vietovę – Žmonijos lopšį. Čia Jus pasitiks galybė dolomitinių kalkių urvų, saugančių hominidų, augalų ir gyvūnų fosilijas. Garsieji urvai skaičiuoja jau gerokai per du milijonus metų!

Jei viešėdami Pietų Afrikos Respublikoje norite pasilepinti pasyviu poilsiu paplūdimyje, traukite į Durbano paplūdimį, kuriame, be tobulos poilsiui aplinkos, Jūsų laukia daug kavinukių, restoranų, blusų turgus ir platus vandens pramogų pasirinkimas.

Rodyti daugiau

Miestų sąrašas

Praktinė informacija

Pietų Afrikos Respublikoje yra net vienuolika oficialių kalbų: afrikansas, anglų ir vyraujančios atskiruose regionuose: kosų, zulų, ndebelių, čuana, vendų, svazių, sesuto, bapedžių, tsongų.

Nacionalinė valiuta – Pietų Afrikos randas (ZAR). 1 euras atitinka 16,34 ZAR (skaičiai nežymiai gali kisti, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso).

Pietų Afrikos Respublikoje vyrauja nevienodas klimatas: centrinėje šalies dalyje – žemyninis tropinis klimatas, rytinėje šalies dalyje – jūrinis tropinis, o štai keliaujant į pietus – mediterianinis ir jūrinis subtropinis. Tai lemia nevienodą temperatūrą atskirose šalies dalyse. Pavyzdžiui, plokščiakalnyje vasaromis vidutiniškai sušyla iki 18–27 laipsnių, o žiemomis – iki 7–10 laipsnių, vakarinėje dalyje vasarą vidutiniškai vyrauja apie 17 laipsnių, o žiemomis – apie 10. Pietrytinėje dalyje šilčiau – vasaromis termometro stulpeliai vidutiniškai siekia apie 22 laipsnius, o žiemomis – apie 18 laipsnių. Nors Afrika su sniegu mažai kam asocijuojasi, visgi Pietų Afrikos Respublikoje šaltuoju metų laiku kartais sulaukiama ir sniego.

Jei nuspręsite su šalimi susipažinti keliaudami automobiliu patys, Jums reikės tarptautinio vairuotoji pažymėjimo. Turėkite omenyje, kad į kelią bet kada gali išbėgti gyvūnai. Keliaudami automobiliu visada turėkite grynųjų pinigų kelių mokesčiams ir kurui. Važiuokite uždarytais langais ir durimis, juo labiau jei sustojate. Jei Jus stabdys policija ir suabejosite, ar tai tikrai pareigūnai, turite teisę nesustoti, bet įsijungti avarinį ir važiuoti iki artimiausios policijos nuovados.

Jei planuojate kelionę į Pietų Afrikos Respubliką, pasirūpinkite viza.

Naujienų prenumerata
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienų prenumeratą.
message with key [footer-scripts] not found with locale [lt]