Jūsų kelionių agentūra internete! Mes su Jumis nuo 1994 metų!
Meniu
Telefonas Vilnius
+370 (614) 37 408
Kur mus surasti?
Mūsų biuras Peržiūrėti žemėlapyje

Kelionės į Portugaliją

Portugalija – viena seniausių ir neabejotinai gražiausių Europos valstybių, lengvai gaubiama viduramžių auros Portugalija (angl. Potugal)

Pietvakarinėje Europos dalyje įsikūrusi Portugalija ribojasi su kaimynine Ispanija, o vakarinius ir pietinius šalies krantus skalauja Atlanto vandenynas.

Maždaug šeštąją dalį Pirėnų pusiasalio užimanti Portugalija Težo upės yra dalijama į dvi dalis: pietinę ir šiaurinę. Pietinėje dalyje vyrauja žemumos ir kalvotos plynaukštės, pakrantės smėlingos, piečiau pereinančios į kopas, čia pamatysite ir lagūnų. O štai šiaurinei šalies daliai būdingi miškų užkloti kalnai. Pakrantės uolėtos, stačios, kai kur į uolas įsiterpusios nedidukės įlankos, turinčios smėlėtus krantus.

Ką aplankyti Portugalijoje?

Tie, kuriems jau teko lankytis Portugalijoje, nepaprieštaraus, jog ši šalis yra viena gražiausių Europoje. Čia susilieja daug dalykų, kurie masina įvairių keliavimo poreikių turinčius keliautojus. Portugalijoje pasitinka nuostabūs paplūdimiai, archipelagai, sodrių spalvų slėniai ir nostalgiškoji viduramžių architektūra – akivaizdu, Portugalijos paveikslas turtingas ir unikalus. Tad ką aplankyti vienoje gražiausių Europos šalių?

Jei viešite Portugalijoje, būtinai aplankykite Porto – daugiau kaip tūkstantį metų skaičiuojantį miestą.

Skirkite laiko ir šalies sostinei Lisabonai, kuri pelnytai tituluojama viena gražiausių ir seniausių sostinių Europoje. Šiame mieste tarytum nusikelsite į viduramžius – vaikštinėsite siauromis gatvelėmis, apžiūrėsite palei jas pabirusius spalvingus namus, grakščias gotikines bažnyčias ir įstabius vienuolynus, jausite anuometinę aurą, tarytum lengvu šydu gaubiančią Lisabonos senamiestį. Belemo kvartale apžiūrėkite vieną miesto simbolių – Belemo bokštą. Šv. Jurgio pilis – dar vienas lankytinas objektas Lisabonoje, suteikiantis apylinkėms savotiško žavesio ir didybės.

Svečiuodamiesi Portugalijoje aplankykite Madeirą, šaliai priklausančią salą. Ji turtinga įstabių vietų, kurių kerintis grožis nepaliks abejingų. Pasigrožėkite Ponta do Sol įlanka. Madeiroje išbandykite išskirtinę pramogą – čiuožimą beratėmis rogėmis, kurias vadina toboganais. Madeira turistų mylima ištisus metus, mat čia nėra didelio temperatūrų svyravimo tarp metų laikų, todėl salos klimatas puikiai tiks tiems, kurie mėgsta malonią šilumą, bet yra jautrūs dideliam karščiui.

Jei viešėsite šalies šiaurinėje dalyje, užsukite į Peneda-Geres nacionalinį parką, kurį ypač mėgsta neabejingi kalnų žygiams. Šis parkas dėl jame gyvenančių retų gyvūnų rūšių, taip pat augalų yra dažnas mokslinių tyrimų objektas. Jei lankysitės šiame parke, skirkite laiko ir apylinkėse stūksančioms viduramžių pilims apžiūrėti.

Algarvė – jos neįmanoma neaplankyti, jei svečiuojatės Portugalijoje. Šis regionas turtingas nuostabiais objektais, pavyzdžiui, istorinių paminklų gausa išsiskiriantis Faro miestas, Ajezuro pilis, įstabūs Šv. Vincento ir Ponta da Piedade kyšuliai ir daug kitų įspūdį paliksiančių objektų.

Jei norite pasilepinti saulės voniomis paplūdimyje, vienas gražiausių Portugalijoje – Praia da Marinha Algarvės regione. Įstabus paplūdimys puikuojasi gražiausių Europos paplūdimių dešimtuke, o pasaulio lygiu patenka į šimtuką. Šio paplūdimio nuotraukas tikrai esate regėję informaciniuose leidiniuose apie Portugaliją.

Svečiuodamiesi čia turėsite progą aplankyti patį vakariausią Europos tašką – Uolos kyšulį. Čia susitinka uolingi krantai ir Atlanto vandenyno bangos. Ant uolų – išdidžiai stūkso švyturys, tad šis kyšulys daugeliui gali priminti vieną ar kitą filmo sceną. Apie šį kyšulį labai gražiai išsireiškė portugalų poetas Luís de Camões, kuris šią vietą pavadino tokia, „kur baigiasi žemė ir prasideda jūra“.

Rodyti daugiau

Kelionių naujienos

Miestų sąrašas

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba Portugalijoje – portugalų. Didesniuose miestuose yra galimybė susikalbėti ir prancūziškai, ispaniškai bei angliškai.
  • Nacionalinė valiuta Portugalijoje – euras (EUR).
  • Portugalijoje vyrauja subtropinis klimatas, kuriam didelę įtaką daro dvi srovės: šaltoji Kanarų srovė ir šiltoji Šiaurės Atlanto srovė. Kritulių daugiausia sulaukiama žiemos laikotarpiu. Kalnuotose vietovėse sniegas – neretas svečias, užsibūnantis net iki kelių mėnesių. Ne kalnuose portugališkos žiemos šiltos, klimatas švelnus ir malonus. Pajūryje sausio mėnesį temperatūra vidutiniškai siekia apie 10 laipsnių.
  • Nors transporto tinklas Portugalijoje išvystytas labai gerai, bet susisiekimas traukiniais yra patogesnis, palyginti su kelionėmis autobusais.
Naujienų prenumerata
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienų prenumeratą.
message with key [footer-scripts] not found with locale [lt]