Jūsų kelionių agentūra internete! Mes su Jumis nuo 1994 metų!
Meniu
Telefonas Vilnius
+370 (612) 86332
Kur mus surasti?
Mūsų biuras Peržiūrėti žemėlapyje

Paskutinės minutės poilsis su viskas įskaičiuota Turkijoje

2019.05.06
Alanija
2019-05-07 / 2019-05-13
nuo 305 €
Skrydis + pervežimas + registruotas bagažas + 6 n viešbutyje + viskas įskaičiuota

Saulės ir puikių įspūdžių Jums nepagailės egzotiškoji Turkija! 

Pietvakarinėje Azijos dalyje besidriekianti Turkijos valstybė viena „koja“ yra Europoje, o kita – Azijoje. Tiesa, dalis Europoje labai mažytė, o net 97 proc. Turkijos įsikūrusi Azijos žemyne.

Turkijai būdingas švelnus ir šilumos nestokojantis klimatas, išpuoselėti paplūdimiai, puikiai vystoma turizmo infrastruktūra, o visa tai masina keliautojus ne tik iš Europos, bet ir iš toliau.

Kelionė į Turkiją – egzotiškos atostogos garantuotos! Čia Jūsų laukia ne tik lepintis saule ir vandeniu kviečiantys paplūdimiai, bet ir antikos laikus menanti architektūra,  kultūriniai paminklai, įstabūs gamtos stebuklai, puiki virtuvė ir įvairiausiomis spalvomis, kvapais bei skoniais masinantys prekystaliai...

OBA TIME

Viešbutis įsikūręs 3 km iki Alanijos miesto centro. 250 metrų iki paplūdimio. Nedidelė, tvarkinga viešbučio teritorija. 

Kelionės data: 2019.05.08


Į kainą įskaičiuota: 

 • Skrydis Vilnius - Antalija - Vilnius;
 • Pervežimas oro uostas - viešbutis - oro uostas;
 • 5 kg rankinis ir 20 kg registruojamas bagažai;
 • "Novaturo" atstovo Turkijoje paslaugos;
 • 6 naktys viešbutyje su viskas įskaičiuota;
 • Visi oro uosto mokesčiai.


Į kainą neįskaičiuota: 

 • Kelionės draudimas, kurį galite įsigyti parašius į rezervacijos@keliautojuklubas.lt
 • Kurorto mokesčiai
 • x2
  Standartinis dvivietis kambarys, kaina asmeniui nuo
  305 €

Ką aplankyti Turkijoje?

Turkija labai turtinga šalis, todėl čia veiklų ir lankytinų objektų nepristigs nė vienam keliautojui: nei mėgstančiam pasyvų laisvalaikį, nei neabejingą aktyvioms pramogoms. Nepriklausomai nuo to, kurioje šalies dalyje viešėsite, lankytinų vietų bus apstu.

Turkijos sostinė Ankara – istorijai bei archeologijai neabejingų keliautojų mėgiama kryptis. Čia vilioja 1200 metų pr. Kr. gyvavusios frygų gyvenvietės liekanos. Įdomiai laiką praleisite Etnografijos muziejuje, kuriame pamatysite tradicinius turkų drabužius, unikalius amatininkų dirbinius. Taip pat aplankykite Respublikos muziejų, kur susipažinsite su šalies istorija. Verta skirti laiko Atatiurko mauzoliejui, kuriame globojamas ir sarkofagas su šio valdovo palaikais. 

Daug įspūdžių laukia Demre miesto apylinkėse, kur apie V a. pr. Kr. buvo įkurtas senovinis miestas Myra. Nors šiandien likę tik miesto griuvėsiai, bet besidomintiems istorija apsilankyti čia bus nepakartojama patirtis.

Izmiras yra vienas didžiausių šalies miestų, o jo istorija datuojama maždaug pusketvirto tūkstančio metų atgal. Viešėdami Izmire pasigrožėkite Laikrodžio bokštu – miesto simboliu. Jei domina senosios civilizacijos, traukite į mieste veikiantį Archeologijos muziejų, kuriame susipažinsite su radiniais iš šio miesto apylinkių, daugiausia smalsuolių dėmesio čia sulaukia juvelyrinių aukso dirbinių kolekcija. Užkopę ant Pagos kalno, ant kurio didingai stūkso Aksomo pilis, apžvelgsite visą miesto panoramą. Lankydamiesi Izmire užsukite ir į Agorą – muziejų po atviru dangumi.

Viešėdami spalvingojoje Turkijoje aplankykite graikų įkurtą Pergamo miestą, kurį bene labiausiai garsina Pergamo akropolis, išlikęs nuo romėnų laikų. Antikos laikais Pergamas, kaip miestas, turėjo itin reikšmingą vaidmenį. Šiandien keliautojus masina ne tik akropolis, bet ir Trajano šventyklos griuvėsiai bei kadaise daug pergamento ritinių sukaupusi biblioteka, agora, Dzeuso altorius, romėnų teatras.

Svečiuojantis Turkijoje neabejotinai reikia aplankyti Stambulą, turtingą lankytinų objektų. Šiame mieste būtinai skirkite laiko Mėlynajai mečetei. Tai statinys, įspūdingumu galintis varžytis su daugeliu garsiausių pasaulio statinių. Kodėl mėlynoji? Nes mečetės luboms panaudota net dvi dešimtys tūkstančių mėlynų plytelių! Visai greta šios mečetės iškilęs ir kitas garsus objektas – Sofijos soboras, Bizantijos imperijos laikais buvęs stačiatikių bažnyčia, o pradėjus valdyti osmanams – mečete. Šis soboras pelnytai traktuojamas kaip vienas didingiausių statinių ne tik šioje šalyje, bet ir visoje architektūros istorijoje. Besisvečiuodami Stambule būtinai apžiūrėkite didinguosius Topkapi rūmus, kuriuose maždaug prieš keturis šimtus metų gyveno sultonai. Būtent Stambule Jūsų laukia vienas didžiausių pasaulyje turgų, įsikūrusių po stogu. Stambulo Grand Bazaar raizgo net šešios dešimtys gatvelių! Čia – net apie penkis tūkstančius prekybos vietų, kur galėsite rinktis papuošalus, kilimus, keramikos dirbinius, vaisius ir daugybę kitų prekių. Na, o neabejingi kulinarijai turėtų užsukti į plačia kvapų palete pakerėsiantį Prieskonių turgų.

Praktinė informacija

 • Valstybinė kalba – turkų.
 • Nacionalinė valiuta – naujoji Turkijos lira (TRY). 1 TRY atitinka 0,21 Eur (skaičiai šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu metu galiojančio valiutų kurso). Tiesa,  daugelyje prekybos vietų galima atsiskaityti ir eurais, bet verta žinoti, jog ekonomiškai naudingiau atsiskaityti nacionaline valiuta. Daug kur galite mokėti ir kreditinėmis kortelėmis.
 • Vietiniai gali nepriimti įplyšusių banknotų.
 • Absoliuti dauguma Turkijos gyventojų yra musulmonai, tad islamui tenka itin reikšmingas vaidmuo net ir kasdieniame gyvenime. Gerbkite šią religiją, vietinių tikėjimą, atitinkamai apsirenkite eidami į šventyklas.
 • Turkijoje  vyrauja nevienodas klimatas skirtinguose regionuose. Pakrantėse – Viduržemio jūros klimatas, švelnus, šiltas ir malonus. Prie Juodosios jūros – subtropinis klimatas, o šis regionas pasižymi didžiausiu šalyje lietingumu. Turkijos pajūryje vyrauja karštos, sausos vasaros prie Egėjo jūros ir ne taip karščiu lepina prie Juodosios jūros. Viduržemio jūros pakrantėse termometro stulpeliai šiltuoju metų laiku neretai šokteli iki 30 laipsnių ar net daugiau. Centrinei Turkijos daliai būdingas žemyninis klimatas, labiau nutolus nuo pakrančių vasaros ir žiemos temperatūrų skirtumas net labai ryškus.
 • Pasirūpinkite tinkama apsauga nuo saulės, kuri ypač vidudienį čia kaitri.
Atgal
message with key [footer-scripts] not found with locale [lt]