Jūsų kelionių agentūra internete! Mes su Jumis nuo 1994 metų!
Meniu
Telefonas Vilnius
+370 (612) 86332
Kur mus surasti?
Mūsų biuras Peržiūrėti žemėlapyje

Rudens atostogos Atlanto vandenyno perlu vadinamoje Madeiroje!

2019.04.23

Atlanto vandenyno perliuku vadinama Madeira bet kuriuo metų laiku žavi spalvomis, žaluma ir svaiginančiu levandų kvapu. 

Kelionė į Portugalijos Madeiros regioną užtikrins kupinas įspūdžių atostogas. Atlanto vandenyne įsikūrusi sala pirmiausia sužavės nuostabaus grožio kraštovaizdžiu, plačia egzotiškų gėlių spalvų palete, sodria žaluma, kuri sudaro harmoningą tandemą su mėlynu salą supančiu vandeniu.

Portugalų kultūrą ir gyvenimo ritmą leis pajusti tiek mažesni miesteliai, tiek kurorto didmiestis Funšalis – čia apsupti įstabaus peizažo mėgausitės fado dainomis, persmelktomis ilgesio, skanausite populiariausius portugalų virtuvės šedevrus, keliausite po salą ir lepinsitės tingiu poilsiu pasakiškuose Madeiros paplūdimiuose.

Madeiros regionas kalnuotas, su pakrantėse įsikūrusiais miesteliais, žvelgiančiais į tobulą peizažą. Saloje ištisus metus skleidžiasi žiedai, svaigina švelnus levandų kvapas, o lepintis maudynėmis kviečia visada šiltas vandenyno vanduo.

Ką aplankyti Madeiroje?

Madeiroje aplankykite Funšalį, salos sostinę, tituluojamą vienu gražiausių Portugalijos miestų. Tobulam vakarui tiks pasivaikščiojimas Funšalio senamiesčiu – promenada, siauros gatvelės, restoranai, kavinukės ir barai, draugiškai nusiteikę vietiniai ir ypatinga šią miesto dalį gaubianti aura užburs. Apžiūrėkite ir Funšalio katedrą, rotušę, pavaikštinėkite krantine. Norintys kažko įdomesnio galės funikulieriumi pakilti į Monte kalną – nepaprasta patirtis ir  atsiveriantys vaizdai. Nors nusileidimas nuo kalno bus kur kas įmantresnis, nes tam naudojamos originalios transporto priemonės – Montės taboganai. Pastarieji pagaminti iš vytelių, atrodo kaip sofos, veikia rogių principu. Tokias roges vairuoja du baltai apsirėdę vyrai.

Aplankykite Funšalio turgų, persmelktą galybės spalvų, kvapų, garsų.

Tiesa, Funšalis – vienas populiariausių kurortų Madeiroje, siūlantis puikų poilsį pasakiškuose paplūdimiuose ir platų vandens pramogų spektrą: banglentes, nardymą, pasiplaukiojimą su delfinais, banginių stebėjimą ir kt. Be Funšalio, Madeiroje populiarūs ir kiti kurortai, pavyzdžiui, vienas didesnių – Santa Kruzas, įvairiems keliautojų poreikiams pritaikytas Canico kurortas, ramybe ir romantika alsuojantis Ponta Delgada, nardymo gerbėjų rojus – Machico, auksiniais smėlio paplūdimiais garsus Kaleta miestas.

Netoli Funšalio – nuostabus botanikos sodas, kuriame nepaprastai patiks gėlių ir kitų augalų mylėtojams. Čia gausu orchidėjų, kaktusų, azalijų, magnolijų ir kitų grožybių, užbursiančių kvapais ir spalvomis.

Apsilankykite ir turistų labai mėgiamoje vietoje – Montės rūmų tropiniuose soduose, kur be galybės egzotinių augalų ir turtingos gyvūnijos, Jūsų laukia kriokliai, rytietiška šventykla. Aukštai ant kalno įsikūrę sodai labai įspūdingi, tai tikra grožio ir estetikos oazė.

Madeiroje aplankykite unikalų banginių muziejų, įsikūrusį nedidukame žvejų kaimelyje. Muziejuje įrengti ekranai, per kuriuos rodomi filmai apie banginių medžioklę. Šių filmų paskirtis yra prevencinė, šviečiamoji – užkirsti kelią banginių naikinimui.

Madeiroje vaikia ir daugiau muziejų. Pavyzdžiui, užsukite į Photografia Vicentes, kuriame apžiūrėsite daugybę nuotraukų su kaimų bei miestų vaizdais, žmonių portretais, salos istorinių įvykių detalėmis. Jei esate neabejingas antikvariatui, keliaukite į Dr Frederico de Freitas muziejų, kuriame – daugybę porceliano, keramikos gabalėlių, vazų, skulptūrų. Vienas labiausiai saugomų muziejų saloje yra Quinta das Cruzes muziejus, kuriame lankytojus žavi porceliano, sidabro bei keramikos dirbiniai ir antikvariniai baldai. Vienas įdomesnių Madeiroje – cukraus muziejus.

Kabo Žirao – aukščiausias skardis Europoje, įsikūręs beveik šeši šimtai metrų virš jūros lygio. Didžiausia atrakcija čia – apžvalgos aikštelė stiklinėmis grindimis, pro kurias matyti apačioje tyvuliuojanti jūra.

Viena gražiausių salos vietų – Laurų slėnis, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Tai nuo priešistorinių laikų išlikusi laurų giria.

Madeiroje pasivaikščiokite levadomis vadinamais takais. Levados – tai specialūs drėkinimo kanalai, kurie surenka šaltinių bei lietaus vandenį, itin gausiai iškrentantį salos šiaurinėje ir vakarinėje dalyse bei perduoda jį į pietrytinę salos dalį, kurioje kritulių būna itin nedaug ir be šių kanalų grėstų sausra. Tokio pobūdžio kanalai pradėti tiesti dar XVI amžiuje, o Madeiroje esančių levadų bendras ilgis siekia net 2 tūkstančius kilometrų.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba Madeiroje – portugalų. Turistų lankomuose objektuose, viešbučiuose, restoranuose yra galimybė susikalbėti ir prancūziškai, ispaniškai bei angliškai.
  • Madeiroje vyrauja subtropinis klimatas. Čia nevargina alinantis karštis, vasaromis maloniai šilta, oras tobulas atostogoms tiek paplūdimyje, tiek ekskursijoms po salą – vidutiniškai vyrauja apie 25 laipsnius. Žiemomis Madeiroje taip pat nešalta – vidutiniškai apie 17 laipsnių šilumos. Šiltoji Golfo srovė lemia vandens temperatūrą – ji laikosi apie 22 laipsnius, todėl nepriklausomai nuo to, kada nuspręstumėte aplankyti Madeirą, galėsite mėgautis maudynėmis ir vandens pramogomis. Nors Madeiroje visus metus galite atostogauti ir lepintis šiluma, visgi rekomenduojama čia vykti birželio–spalio mėnesiais, kai salą įvairiausiomis spalvomis nuspalvina žiedų jūros.
  • Madeiroje patiks tiek mėgstantiems aktyvų, tiek pasyvų laisvalaikį. Šeimos su vaikais, o ir be vaikų keliaujantieji, smagiai laiką praleis vandens parkuose. Norintys pasilepinti grožio ir sveikatingumo procedūromis laukiami Spa centruose, kur mėgausitės odos ir veido procedūromis, masažais, aromaterapija, kaitinsitės pirtyse ir kt. Jei esate azartinių žaidimų gerbėjas, užsukite į saloje veikiantį kazino ir išmėginkite savo sėkmę, negana to, čia veikia ir barai, restoranai, diskotekos. Atostogaudami Madeiroje leiskitės bent į vieną ekskursiją, pavyzdžiui, į kelionę uolomis ir kalnais, į kelionę dviračiais ar motoroleriais, žygius pėsčiomis, išbandykite giluminę žvejybą. Nepaprastų potyrių dovanos nardymas.
Atgal
message with key [footer-scripts] not found with locale [lt]