Jūsų kelionių agentūra internete! Mes su Jumis nuo 1994 metų!
Meniu
Telefonas Vilnius
+370 (612) 86332
Kur mus surasti?
Mūsų biuras Peržiūrėti žemėlapyje

Trumpas poilsis saulėtoje Kretoje!

2019.05.05

Keturių jūrų skalaujama, legendomis apipinta Kreta. 

Kas gi nežino Kretos? Juk tai viena mėgstamiausių mūsų tautiečių kelionių krypčių. Saulėtoji, išsvajotoji Kreta yra didžiausia Graikijai priklausanti sala ir viena didžiausių visoje Viduržemio jūroje. Salos periferijos teritoriją sudaro keturi nomai, t. y. prefektūros: pačiame centre – Heraklionas, vakarinėje dalyje – Chanija ir Retimnas, rytuose – Lasitis, o į salos krantus bangas gena net keturios jūros: Kretos, Egėjo, Jonijos ir Libijos.

Senovėje Kreta buvo agrarinė vietovė, viena labiausiai atsilikusių, bet šiandien keliautojus pasitinka visiška priešingybė – šiuolaikinius patogumus ir kokybišką poilsį užtikrinanti sala.

Siūlome ELPIDA APARTMENTS

Nedidelis apartamentų tipo viešbutis, įsikūręs Guves gyvenvietėje, kelios minutės pėsčiomis iki parduotuvių ir kavinių. Visi numeriai su įrengta virtuve. Draugiška namų atmosfera. Rekomenduojamas ekonominio tipo šeimyniniam poilsiui ir mėgstantiems keliauti savarankiškai. Guveso kurortiniame miestelyje, apie 16 km iki Herakliono, apie 12 km iki Herakliono oro uosto, apie 7 km iki Chersonisos kurortinio miesto, apie 800 m iki paplūdimio.

Pasirinkite pasiūlymą ir rezervuokite

 

Ką aplankyti Kretoje?

Gamtos įspūdingu grožiu apdovanota ir istorinio palikimo turtinga Kretos sala masina visus: besidominčius istorija, neabejingus archeologijai, ištroškusius ramaus poilsio prie jūros, šeimas su vaikais, jaunavedžius ir t.t.

Herakliono regione būtinai užsukite į patį centrą – Herakliono miestą, kuris yra didžiausias visoje saloje. Čia apžiūrėkite Venizelou aikštę, kurios esminis akcentas – liūtais dekoruotas fontanas. Mieste aplankykite muziejus, pavyzdžiui, Istorinį Kretos muziejų. Heraklione atrasite ir platų pramogų spektrą, iš čia galėsite pasiekti aplinkines salas.

Už kelių kilometrų nuo Herakliono centro stūkso Knoso – senovės miesto – liekanos. Prieš keturis tūkstančius metų šioje vietoje klestėjo Mino civilizacija.
Neabejingi archeologijai, istorijai ar šiaip smalsūs keliautojai turėtų į savo „Ką aplankyti Kretoje?“ kelionės sąrašus įtraukti ir archeologijos centrą, kurio vienas reikšmingiausių objektų – Mino rūmų griuvėsiai. Taip pat verta užsukti į dar vieną archeologiniu požiūriu labai reikšmingą miestą – Festą. Čia akis traukia, kaip neretai teigiama, net Knoso rūmus įspūdžiu lenkiantis rūmų kompleksas.

Besisvečiuodami Chanijos regione keliaukite į Chanijos miestą, įsikūrusį vietoj Kidonijos – antikos laikų gyvenvietės. Miestą dažnai išgirsite lyginant su Venecija – įsitikinsite, kad toks palyginimas ne iš piršto laužtas. Chanijos mieste turėsite progą pavaikštinėti vingriomis, siauromis gatvelėmis, aplankyti jaukias suvenyrų krautuvėles, užsukti į vietos restoranėlius. O kur dar amatų parduotuvėlės, dailios bažnyčios, senove dvelkiantys statiniai bei daug ką parodyti turintys muziejai!..

Didžiulį įspūdį paliks Elafonisas. Leidžiantis nuo kalno link paplūdimio prieš akis atsivers į pasaką panašus peizažas, kur „pagrindiniu smuiku groja“ turkio spalvos Libijos jūra ir akinamai šviesus paplūdimys. Dar vienas šios pasakiškos vietos siurprizas – nuo kranto žengę į skaidrią jūrą, sekluma galėsite pasivaikščiodami pasiekti Elafoniso salą. Jei ši rojų primenanti salelė pasirodys kažkur matyta, išduosime paslaptį – sakoma, čia buvo nufilmuotas legendinis „Bounty“ reklaminis klipas.

Viešėdami Chanijos regione būtinai turite pamatyti dar vieną kvapą gniaužiantį reginį – Samarijos tarpeklį, kuris yra vienas ilgiausias Europoje. 18 kilometrų per Baltuosius kalnus tįstantis tarpeklis nepaliks abejingų, o kalnų grožis ir kuriamas įspūdis užburs. Kelionei per tarpeklį prireiks maždaug 5 valandų, bet tai bus vienos įspūdingiausių Jūsų kelionės valandos. Jei manote, kad ši trasa Jums per didelis iššūkis – ne mažiau prasta alternatyva bus Imbros tarpeklis. Pastarasis tęsiasi 8 kilometrus.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba Kretoje – graikų. Nemažai vietinių, o ypač aptarnaujantis personalas turizmo srityje kalba angliškai, itališkai, vokiškai ir prancūziškai.
  • Nacionalinė valiuta – euras (EUR).
  • Kretoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, kuriam būdingos karštos bei sausos vasaros ir šiltos, švelnios, bet drėgnokos žiemos. Jei trokštate pasilepinti Kretos saule, nuostabių paplūdimių teikiamais malonumais, keliaukite čia balandžio–spalio mėnesiais. Rugpjūtis – pats karščiausias mėnuo, kai temperatūra neretai dienomis pakyla iki 35 laipsnių. Jei itin didelio karščio netoleruojate, rugpjūtį atostogų čia verčiau neplanuokite. Pietinė Kretos dalis paklausi kelionės kryptis ir žiemos metu.
  • Po salą galite keliauti autobusais – patogu ir nebrangu, puikiai tiks tiems, kurie tiksliai žino, kokius konkrečius objektus nori aplankyti. Jei nenorite keliauti viešuoju transportu, galite rinktis taksi paslaugas. Tiesa, jos brangokos. Daugiausia komforto suteiks automobilio nuoma. Jei tik turite galimybę, tai bus idealus būdas pažinti salą ir nuo nieko nepriklausomai aplankyti suplanuotas ar netikėtai atrastas vietoves.
  • Jei lankysitės bažnyčiose, vienuolynuose, apsirenkite santūriau.
  • Pirmadienis – daugeliui muziejų nedarbo diena.
Atgal
message with key [footer-scripts] not found with locale [lt]