Kelionės į Boliviją

Ko tikėtis šalyje

Gamtos stebuklų turtinga Bolivija! Bolivija (angl. Bolivia)

Bolivija, kurios visas pavadinimas yra Bolivijos Daugiatautė Valstybė, įsikūrusi Pietų Amerikoje. Nors šalis neturi priėjimo prie jūros, ir be to jos kraštovaizdis ypatingas. Vakarinė šalies dalis kaktomuša susiduria su didingais Andų kalnais, kur yra ir aukščiausia Bolivijos vieta – Sachamos kalnas (net daugiau kaip pusseptinto kilometro). Didžioji dauguma šalies gyventojų susitelkę Bolivijos vidurinėje dalyje. Šalies rytuose vyrauja žemumos, drėgnieji atogrąžų miškai. Nors nesiriboja su jūra, bet turi nuostabių ežerų. Pavyzdžiui, Bolivijos šiaurės vakaruose telkšo du milžinai – Poopas ir daugeliui girdėta Titikaka. Pietvakarinėje dalyje akis traukia spalvingosios lagūnos. O štai rytinė šalies dalis turtinga upių, priklausančių Amazonės baseinui.
 

Ką aplankyti Bolivijoje?

Bolivija gausi lankytinų objektų, kurių daugumą sudaro ne, kaip įprasta, didingi statiniai, šventyklos ir pan., o nepaprasti gamtos stebuklai.

Kelionė į Boliviją – proga pamatyti didįjį Titikakos ežerą, apie kurį bene kiekvienas esame girdėję dar mokyklos suole. Beveik keturių kilometrų virš jūros lygio aukštyje slūgsantis ežeras priklauso ne tik Bolivijai, bet ir kaimyninei Peru. Tai ežeras, kuris Andų tautų mituose atlieka ypatingą vaidmenį – iš jo kildinama visa civilizacija.

Bolivijoje aplankykite ir Amboro nacionalinį parką, kurio plotas viršija net šešis šimtus tūkstančių hektarų! Šiame parke glaudžiasi keli tūkstančiai augalų rūšių, apie 120 žinduolių ir daugiau kaip 800 paukščių rūšių. Aplankykite ir šio nacionalinio parko ribose esantį šventyklų bei tvirtovių kompleksą, vadinamą Samaipatos  fortu. Pastarasis įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Teigiama, kad šis fortas skaičiuoja jau daugybę metų, o pastatytas buvo dar prieš inkų civilizacijos viešpatavimą.

Dar vienas nacionalinis parkas – Mididi – daugiausia garsėja tuo, jog tai yra vienintelė vieta pasaulyje, kur gyvena Titi genties beždžionės. Be šių retų gyvūnų, parke įsikūrę ir gerokai daugiau kaip tūkstantis įvairiausių paukščių rūšių.

Neaplenkite ir į UNESCO paveldo sąrašą įtraukto Noel Kempff Mercado nacionalinio parko, besidriekiančio Bolivijos šiaurės rytuose. Jei nesate abejingas faunai bei florai, tuomet tai jums bus tikras rojus – parke yra viena didžiausių biologinių įvairovių viso pasaulio mastu.

Verta pamatyti unikalų reiškinį – Raudonąją lagūną, kurią rasite visai netoli sienos su kaimynine Čile. Ežero spalvą suponavo mineralų nuosėdos ir spalvotųjų dumblių koncentracija. Negana to, įspūdį sustiprina baltos salos raudoname ežere – kontrastingas duetas paliks neišdildomą įspūdį.

Neabejingi istorijai, archeologijai ir apskritai senosioms civilizacijoms Bolivijoje turėtų aplankyti Tihuanaką. Tai – buvusios imperijos sostinė, datuojama net trimis tūkstančiaiss metų atgal. 2000 metais miesto griuvėsiai buvo įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą ir yra vieni labiausiai lankomų objektų Bolivijoje.

Praktinė informacija

  • Oficiali kalba Bolivijoje – ispanų.
  • Didžioji dalis vietinių yra katalikai, taip pat yra protestantų.
  • Nacionalinė valiuta – bolivianas (BOB). 1 euras atitinka 8,28 BOB (gali nežymiai skirtis, priklausomai nuo atitinkamu metu galiojančio valiutų kurso).
  • Bolivijoje klimatas nėra vienodas – jis skirtingas atskiruose regionuose. Galima išskirti du ryškius sezonus: vasaros (trunka nuo lapkričio iki kovo) ir žiemos (trunka nuo balandžio iki spalio). Vasaros sezonu vyrauja šiltas, nors drėgnokas klimatas, o štai žiemą sausa ir ganėtinai šalta. Jei keliausite į Altiplano regioną, tai nusiteikite vėsiems orams. Centriniuose Koldiljeruose klimatas kiek švelnesnis, bet naktys šiluma nelepina. Jei viešėsite Potosi regione, pasirūpinkite šiltesniais drabužiais, čia neretai ir sniegas nukloja žemę. Vykstantys į rytinį Andų kalnų šlaitą ir ten įsikūrusias gyvenvietes galės džiaugtis maloniai šiltais orais, bet drauge ir krituliais – čia lietinga ištisus metus. Šalies pietuose labiausiai patiks mėgstantiems šilumą – čia vasaromis karšta, bet drauge ir drėgna bei lietinga.