Kelionės į Hurgadą, Egiptą

Hurgada – jaunas, bet populiarumo nestokojantis kurortas. Čia Jūsų laukia nepaprastas povandeninis pasaulis, pramogos vandenyje bei dykumoje. Hurgada (angl. Hurghada)

Keliaujantiems lietuviams Hurgados pavadinimas daugiau ar mažiau yra girdėtas, o nemažai daliai mėgstančių poilsį šiltuosiuose kraštuose šis kurortas asocijuojasi su išsvajotomis atostogomis. Hurgada yra didžiausias Egipto turizmo centras šalia Raudonosios jūros, tad nenuostabu, kad sulaukia itin didelių turistų srautų.

Miesto istorija prasidėjo nuo mažo žvejų kaimelio. Tik 1978 metais ekonominės reformos suponavo, kad arabų, europiečių ir amerikiečių investuotojai Hurgadą pavertė pagrindiniu Raudonosios jūros kurortu Egipte.

Kelionė į Hurgadą – dažno svajonė, ypač šaltuoju metų laiku. Čia Jus pasitiks puikiai išvystyta pramogų bei laisvalaikio infrastruktūra, išpuoselėtos pakrantės ir kaip tik atostogoms „subalansuotas“ oras.
 

Ką aplankyti Hurgadoje?

Hurgada sudaryta iš trijų atskirų dalių. Pirmoji – Sakala – yra naujasis miesto centras, kuriame gausu parduotuvių, kavinių, viešbučių bei naktinių klubų. Antroji Hurgados dalis – El Dacharas. Tai – senoji miesto dalis, kurioje apgyvendinimo įstaigų itin mažai, čia daugiausia susitelkę vietiniai. Villages Road – trečioji Hurgados dalis, kuriai būdingas šiuolaikiškumas, didelė barų, naktinių klubų, kavinių, viešbučių ir parduotuvių koncentracija.

Viešėdami Hurgadoje išbandykite smagias pramogas. Pavyzdžiui, viena populiariausių – nardymas. Raudonoji jūra garsi savo įstabiu povandeniniu pasauliu, todėl daugelis net nė karto nenardę ryžtasi išbandyti šią pramogą, kad pamatytų, kokie grožiai slypi Raudonojoje jūroje. Sužavės tiek giluminis, tiek ir paviršinis nardymas. Jei nesate profesionalas, rinkitės paviršinį nardymą.

Nardymo entuziastai Hurgadoje turėtų aplankyti Giftuno salas, supamas koralinių rifų. Nardymui neabejingi gali užsukti ir kitą vietą – Gubalo sąsiaurį, kuriame rasite ne tik daugybę koralinių rifų, bet ir pasinaudosite proga panardyti tarp laivų nuolaužų. Jei baiminatės nerti į vandenį, ne bėda –povandeninį pasaulį galite išvysti nė nesušlapę. Užsukite į povandeninį laivą, kuriuo nusileisite net į 22 metrų gylį. Visą valandą turėsite progą mėgautis kvapą gniaužiančiais vaizdais. Taip pat su povandeniniu pasauliu susipažinti galite ir Marine biologijos muziejuje.

Be nardymo, aktyvaus laisvalaikio gerbėjai turėtų stoti ant banglentės ar imti į rankas burlentę – šaunus laikas garantuotas.

Ekstrymui neabejingi Hurgadoje gali išbandyti važiavimą keturračiais ar džipais po smėlio kopas – patirtis nepaprasta, įspūdžiai išliks ilgam. 

Naktinio gyvenimo mėgėjų Hurgadoje laukia galybė barų, diskotekų. Jei linksmybių nesinori, bet miegas taip pat neima, sužinokite, kas yra Astronominės naktys. Pradėjus temti vykdomos kelionės į dykumą, kur esti nepaprastai giedras dangus, todėl puikiai matosi žvaigždės. Vakarai čia leidžiami pro teleskopą stebint žvaigždėtą dangų. Tokio grožio bet kur neišvysite, todėl ši naktinė pramoga – viena populiariausių.

Užsukite į Hurgados Marina bulvarą, kuriame rasite ir nardymo centrų, ir buriavimo paslaugas teikiančių, čia turėsite progą išbandyti jėgos aitvarus. Bulvare didelis maitinimo vietų pasirinkimas, veikia egiptietiško stiliaus turgus, kuriame įsigysite išskirtinių suvenyrų.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba – arabų. Daugelyje turistų lankomų vietų neturėtų kilti keblumų susikalbėti užsienio kalbomis: angliškai, vokiškai, galbūt net rusiškai, itališkai bei prancūziškai.
  • Nacionalinė valiuta – Egipto svaras (EGP). 1 euras atitinka 21,12 EGP (skaičiai šiek tiek gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu momentu galiojančio valiutų kurso ir keitimo vietos).
  • Absoliuti dauguma Hurgados gyventojų – musulmonai.
  • Hurgada – ideali vieta atostogoms visus metus. Klimatas čia pasižymi karštomis vasaromis ir maloniai šiltomis žiemomis. Kritulių kiekis labai nedidelis, todėl būti užkluptam lietaus Hurgadoje – tikimybė itin maža.
  • Planuodami kelionę į Hurgadą pasirūpinkite viza.
  • Nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo, valgyti neplautų vaisių.
  • Gerbkite vietinių religiją, papročius. Paplūdimio drabužiai turėtų būti skirti tik paplūdimiui, mieste, ypač moterims, rekomenduojama vilkėti santūriau – drabužiai turi dengti pečius, kelius