Kelionės į Maroką

Ko tikėtis šalyje

Tradicijų ir modernumo vienybe alsuojantis Marokas! Marokas (angl. Marocco)

Maroko Karalystė, trumpiau vadinama tiesiog Maroku, įsikūrusi šiaurės vakarinėje Afrikos dalyje. Išvertus iš arabų kalbos šalies pavadinimas reiškia „Vakarų karalystė“. Maroke netrūksta kalnuotų vietovių – štai nuo centrinės šalies dalies į pietus tįsta didieji Atlaso kalnai, šiaurėje stūkso Rifo kalnai. Tokia geografija suponuoja itin vaizdingus slėnius, kanjonus. O šalies pietuose ir pietrytinėje dalyje visiškai kontrastingas kraštovaizdis – Sacharos dykuma.

Kelionė į Maroką -  tikras atradimas pavargusiems nuo Europos kurortų ir norintiems pasinerti į tikrą egzotiką ir visiškai kitokią kultūrą.

Ką aplankyti Maroke?

Nors Maroko neraizgo platus upių tinklas ir nerasite galybės vandens telkinių, šioje šalyje pakerės išskirtinis kraštovaizdis, neįprasta kultūra, savitas, itin spalvingas koloritas, šurmuliuojančios turgavietės. Tai – Marokas.

Svečiuodamiesi čia aplankykite Marakešą, jo senamiestį, primenantį ištisą gatvelių raizgalynę. Čia svaigina nuostabūs aromatai, spalvos ir garsai, akys raibsta nuo prekeivių siūlomų kilimų, prieskonių, vaisių ir kt. Marakešo Jemaa el Fna aikštė yra didžiausia visoje Afrikoje. Turėsite progą išvysti gyvačių kerėtojų pasirodymus, dresuotų beždžionėlių numerius, vakarais smalsuolius stulbina magai, muzikantai, kardų rijikai ir pan.

Netoli Marakešo apžiūrėkite Draa upės slėnį, neretai prilyginamą mėnulio kraštovaizdžiui. Skirtumas tas, kad šio slėnio peizažą žalia spalva nudažo dailios palmių giraitės, o gyvybės jam suteikia „pabirę“ berberų kaimeliai.

Aplankykite ir aukštos sienos juosiamą istorinį Mekneso senamiestį. O visai netoli Mekneso įsikūręs kitas istorinis miestas – Volubilis, kuriame pajusite sklandančią Romos imperijos dvasią. Romėnams priklausęs miestas apleistas labai seniai – dar III amžiuje, vėliau suniokotas žemės drebėjimų. Šiandien Volubilio mieste Jus pasitiks triumfo arka bei didingų šventovių liekanos, kuriančios labai autentišką ir paslaptingą atmosferą.

Kinomanams verta aplankyti Ait Benhaddou miestą-tvirtovę, besidriekiančią pietinėje Maroko dalyje. Čia buvo filmuojamos pasauliniu lygiu žinomų filmų scenos, pavyzdžiui, „Gladiatorius“, „Mumija“.

Seniau buvusi hipių sostinė Sevira šiandien masina burlenčių ir banglenčių sporto gerbėjus.

Užsukite ir į Fesą, kadaise itin klestėjusį miestą. Čia sužavės siaurutės gatvelės. Nors daugelyje senamiesčių galite pamatyti siauras, jaukias gatveles, visgi Feso gatvelės siaurumu tikrai lenkia. Automobiliai čia nepravažiuoja, iš modernesnių transporto priemonių sutiksite nebent mopedus, o daugiausia čia kursuoja... asilai. Būtent jais gabenamos prekės į čia įsikūrusias krautuvėles.

Svečiuojantis Maroke rekomenduojame aplankyti ir didžiuosius Atlaso kalnus, ne tik kerinčius savo didybe, bet ir kuriančius įspūdingą kraštovaizdį: nuostabius slėnius, ežerus, krioklius. Šiuose kalnuose plyti Todros tarpeklis – viena gražiausių vietų, kurios siauriausia vieta tesiekia vos dešimt metrų.

O kaip gi Marokas be Sacharos dykumos? Pastarąją būtina aplankyti, antraip, kaip sakoma, nepajusite tikrojo Maroko. Kelionė į Maroką – proga pernakvoti Sacharoje!

Praktinė informacija

Valstybinė kalba – arabų.

Nacionalinė valiuta – Maroko dirhamas (MAD). 1 euras atitinka 11 MAD (nežymiai gali skirtis, priklausomai nuo atitinkamu metu galiojančio valiutų kurso).
Vietinių išpažįstama religija – islamas.

Šalyje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, lemiantis šiltas ir sausas vasaras, bet vėsokas ir gana lietingas žiemas. Vasarą vidutinė temperatūra svyruoja tarp 22 ir 27 laipsnių šilumos, o žiemą – nuo 5 iki 13 laipsnių. Temperatūrą lemia konkreti vietovė. Jei nenorite Maroke būti užklupti lietaus, neplanuokite kelionės spalio–gegužės mėnesiais.

Nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo, verčiau įsigykite parduotuvėse.

Miestuose patogiausia keliauti taksi. Jei norite keliauti po šalį, patogu išsinuomoti automobilį.

Viešėdami Maroke Ramadano metu turite gerbti islamo papročius ir religiją. Ramadano metu viešose vietose ir turistai neturėtų valgyti, gerti, rūkyti.