Kelionės į Šanchajų ,Kiniją

Didžiausias Kinijos miestas pasitinka chaosu, spalvomis, milžiniškų dangoraižių knibždėlynu. Sveikas, Šanchajau! Šanchajus (angl. Shanghai)

Kinijos rytuose, greta Jangdzės žiočių įsikūręs didžiausias šalies miestas – Šanchajus. Išvertus iš kinų kalbos tai reiškia „esantis prie jūros“. Šis didmiestis yra ne tik vienas iš svarbiausių pramonės centrų šalyje, bet ir labai stambus transporto mazgas. Kadaise buvęs nediduku žvejų kaimeliu, šiandien Šanchajus stebina modernumu, dydžiu ir milžinišku lankytinų objektų pasirinkimu.
 

Ką aplankyti Šanchajuje?

Šanchajus traktuojamas ne tik vienu didžiausių, bet ir vienu gražiausių miestų, todėl tikrai turi ką parodyti didžiuliams turistų srautams, plūstantiems iš viso pasaulio.

Keliaujantiems po Šanchajų verta aplankyti Shanghai Oriental Pearl Tower – tai Šanchajaus televizijos bokštas, vienas aukščiausių televizijos bokštų visame pasaulyje.

Regis, aukščiu jau šiais lakais mažai ką ir nustebinsi. Bet šio bokšto išskirtinumas kitas – stiklinės grindys. Maždaug 290 metrų aukštyje čia įrengta stiklo grindų observatorija masina ir vietinius, o ypač smalsius ir adrenalino nesibodinčius keliautojus. Iš bokšto atsiveria ne tik įspūdinga miesto panorama, bet kvapą gniaužia atsistojus ant stiklinių grindų ir pažvelgus žemyn.

Susigundę apsilankyti televizijos bokšte neaplenkite ir jame veikiančios „Coca Cola“ parduotuvės. O jei keliaujate su mažaisiais, tai būtinai užsukite į šalia bokšto įsikūrusią „Disney“ parduotuvę. Vaikams, žinoma, patiks ir zoologijos sode, todėl šį objektą taip pat įtraukite į savo „Būtina pamatyti Šanchajuje“ sąrašą. Čia mažųjų lauks per šešis tūkstančius gyvūnų. Lankytojus pasitiks pandos, sulaukiančios bene daugiausia dėmesio, tigrai, drambliai, žirafos, povai, beždžionės ir daug kitų zoologijos sodo gyventojų. Gyvūnai neuždaryti narvuose, jie gyvena laisvėje, tad sodui suteikia dar daugiau egzotikos.

Mokslo ir technologijų muziejus Šanchajuje taip pat nepaliks abejingų. Nepriklausomai nuo to, ar esate muziejų lankytojas, ar paprastai kelionių metu stengiatės jų vengti, šis muziejus sužadins Jūsų smalsumą. Muziejuje įrengtas delfinariumas, robotikos salė, kosmoso salė ir kt.

Pasivaikščiokite Shanghai Binjiang Avenue, Nanjing Lu (Pėsčiųjų alėja). Šioje alėjoje – tikras rojus mados gerbėjams, tiems, kurie dievina apsipirkimą. Daugiau kaip penkis kilometrus besitęsiančia alėja nebūtina žingsniuoti nešant pilnus pirkinių maišus – čia važinėja specialūs traukinukai, kurie pavėžins ir Jus, ir Jūsų pirkinius. Tad pirkite, kiek širdis geidžia. O jei Šanchajuje viešite pavasarį, būtinai aplankykite Sakurų parką Pėsčiųjų alėjos pabaigoje.

Šanchajaus senamiestis – dar vienas turistų traukos taškas. Skirkite jam laiko, nes šis senamiestis tikrai skiriasi nuo tų, kuriuos matote keliaudami po kitas šalis. 

Ramiam laiko praleidimui, poilsiui puikiai tiks ir Liaudies aikštė – išpuoselėta ir labai graži teritorija su vejomis, suoleliais, tvenkinukais. Jei ateisite į aikštę, užsukite į joje įsikūrusi Šanchajaus muziejų, kuris pristatomas kaip geriausias visoje šalyje.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba Šanchajuje – mandarinų. Susikalbėti bet kokia užsienio kalba – net anglų  – gali būti sunku ar visai beviltiška.
  • Oficiali valiuta Šanchajuje – Ženminbi juanis (CNY). 1 euras atitinka 7,74 CNY (gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo konkrečiu momentu galiojančio valiutų kurso).
    Daugiausia Šanchajaus gyventojų išpažįsta budizmą ir / ar taoizmą.
  • Planuodami kelionę į Šanchajų pasirūpinkite viza.
  • Miestas milžiniškas, todėl ir atstumai tarp lankytinų objektų yra labai dideli. Po miestą patogiausia keliauti metro. Žinoma, galima naudotis ir taksi paslaugomis, bet jos nepigios.
  • Būkite atsargūs gatvėje, nes eismas Šanchajuje labai intensyvus ir net chaotiškas.
  • Atsiskaitymas kortelėmis nėra populiarus, tad visada su savimi turėkite grynųjų. Net jei teigiama, jog tam tikroje vietoje galima atsiskaityti kortele, didelė tikimybė, kad mums įprasta mokėjimo kortelė bus neaptarnauta.