Kelionės į Kiniją

Ko tikėtis šalyje

Nepažintoji Kinija – tai ne tik Didžioji kinų siena. Keliaukite vienos seniausių civilizacijų pėdsakais. Kinija (angl. China)

Rytinėje Azijos dalyje įsikūrusi Kinija, kurios visas pavadinimas yra Kinijos Liaudies Respublika, yra didžiausia pagal gyventojų skaičių šalis pasaulyje. Kadangi valstybės teritorija labai didelė, natūralu, jog geografiniai aspektai taip pat labai skirtingi. Pavyzdžiui, viešėdami Kinijos rytuose daugiau matysite lygumas, o štai nukeliavę į pietus atsidursite kalnuotose vietovėse. Vakaruose stūkso galingieji Himalajų kalnai, taip pat čia horizonte dingsta Gobio dykuma.

Kelionei po Kiniją verta skirti daugiau laiko, kadangi būdama viena seniausių civilizacijų pasaulyje, šalis turtinga lankytinomis vietomis, istoriniais paminklais, įvairius laikotarpius atspindinčiais statiniais.
 

Ką aplankyti Kinijoje?

Keliaujančiųjų į Kiniją laukia visiškai kitokia kultūra, architektūra, todėl pasiruoškite žavėtis, nustebti, pamilti. Keliaujantiems į Kiniją siūloma pamatyti Didžiąją Kinų sieną. Šis objektas minimas visuose istorijos ir geografijos vadovėliuose, kelionių vadovuose, knygose apie Kiniją. Tai įspūdingas kūrinys, o dar įdomiau tai, kad tikslaus jos ilgio per šitiek metų niekas ir neišaiškino. Manoma, kad ilgis siekia apie 6 350 kilometrų.

Dėmesio verti ir gerokai daugiau kaip šimto metrų aukštyje virš Lhasa slėnio iškilę Potala rūmai. Šis statinys – vienas didžiausių Tibeto monumentų. Užsukite ir į Uždarąjį miestą, kurį sudaro net daugiau kaip septynių kvadratinių kilometrų ploto rūmų ansamblis. Uždarasis miestas šiandien yra vienas gausiausiai turistų lankomų taškų šioje šalyje. Įspūdinga tai, kad rūmų kompleksą sudaro net 8 707 kambariai!

Terakotinė kariauna – tikrai įstabus ir paslaptingas reginys. Palyginti visai neseniai – 1974 metais – Xianio apylinkėse dirbantys vietiniai kasė šulinį, bet šis darbas davė labai netikėtų ir istoriniu aspektu turtingų rezultatų – darbininkai rado terakotinių statulų nuotrupų. Netrukus savo darbo ėmęsi mokslininkai čia atrado taisyklingomis eilėmis išrikiuotą terakotinę armiją, kuri datuojama net 200 metų prieš mūsų erą, o ją sudaro kariai, arkliai, vežimai, akrobatai, muzikantai ir kt. 

Teigiama, jog tai pirmojo Kinijos imperatoriaus Čin Ši Huango armija.

Svečiuodamiesi Kinijoje leiskitės į kelionę Li upe. Upę iš abiejų pusių patikimai saugo aukštos, stačios kalvos ir uolos, vietomis jas keičia bambukų giraitės ar žemdirbystės regionai. Taip pat didelių turistų srautų sulaukia Geltonieji kalnai. Čia įrengtu funikulieriumi galėsite pakilti į kalnynus, bet pasiruoškite – kvapą tikrąja to žodžio prasme užgniauš prieš Jūsų akis atsivėrę vaizdai.

Praktinė informacija

  • Valstybinė kalba Kinijoje – mandarinų. Anglų yra populiariausia užsienio kalba, todėl didžiuosiuose šalies miestuose turėtumėte susikalbėti angliškai.
  • Nors Kinija plotu labai didelė, visoje šalyje galioja Pekino laikas, tad skirtumas nuo Lietuvos laiko bus +6 valandos žiemą ir +5 valandos vasaros metu.
  • Oficiali valiuta Kinijoje – Ženminbi juanis (CNY). 1 euras atitinka 7,74 CNY (gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo konkrečiu momentu galiojančio valiutų kurso).
  • Daugiausia Kinijos gyventojų išpažįsta budizmą ir / ar taoizmą.
  • Planuodami kelionę į Kiniją pasirūpinkite viza.
  • Pietinė Kinijos pakrantė patenka į tropinę klimato juostą, vakarinė, centrinė ir rytinė dalys – į subtropinę klimato juostą, o šalies šiaurė ir šiaurės rytai priklauso vidutinei klimato juostai.
  • Vasaros daugelyje šalies vietovių yra karštos ir lietingos. Kuo labiau keliausite iš pietryčių į šiaurės vakarus, tuo kritulių kiekis didės.
  • Didžiuosiuose prekybos centruose, restoranuose galima atsiskaityti ir kortele, bet turėkite su savimi ir grynųjų, nes gali nutikti taip, kad personalas tiesiog nemokės naudotis aparatu, pastarasis gali neveikti arba neaptarnaus įprastos lietuviškos kortelės.
  • Išsikeisti pinigus galėsite bankuose, daugelyje viešbučių. Neretai privatūs asmenys taip pat siūlo pinigų keitimo paslaugą, bet to nerekomenduotume, kadangi rizikuojate gauti padirbtų pinigų.